9:00 - 15:00
Godziny otwarcia biura pon - pt

(+48) 22 760 86 40
Zadzwoń do nas - czekamy na Ciebie

14.04. – Dzień Bezdomnych

14.04. – Dzień Bezdomnych

Z okazji obchodów Dnia Bezdomnego zorganizowaliśmy spotkanie. Dla osób uczestniczących w spotkaniu przygotowano poczęstunek, przypomniane zostały prawa oraz uprawnienia jakie przysługują osobom bezdomnym.

W ten dzień każdy ma możliwość aby zatrzymać się nad problematyką zmarginalizowanej grupy społecznej – osób bezdomnych. To dzień przełamywania stereotypów z jakimi kojarzą się osoby bezdomne. Wiele akcji pomocy ludziom bezdomnym jest prowadzonych tego dnia, są również akcje informacyjne które mają za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy osób bezdomnych.

Stowarzyszenie Alter Ego prowadzi wielorakie przedsięwzięcia, które mają na celu bezpośrednie wsparcie osób bezdomnych. Przekazujemy osobom bezdomnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym żywność w Punkcie Pomocy Doraźnej, działa także Jadłodajnia w której wydajemy bezpłatne posiłki. Prowadzimy Schroniska dla Osób Bezdomnych, w których podopieczni mogą skorzystać z posiłków, noclegu, mają kontakt z pracownikiem socjalnym, pedagogiem, terapeutą uzależnień, pielęgniarką, prowadzona z podopiecznymi praca umożliwia ich usamodzielnienie i powrót do społeczeństwa. Więcej informacji o możliwości skorzystania z oferty Stowarzyszenia w zakładce „Placówki”.