9:00 - 15:00
Godziny otwarcia biura pon - pt

(+48) 22 760 86 40
Zadzwoń do nas - czekamy na Ciebie

Rusza kontynuacja FEAD

W miesiącu grudniu br, w Warszawie ponownie ruszy dystrybucja artykułów pomocy żywnościowej Funduszu Europejskiej Pomocy Najbardziej Potrzebującym – FEAD. W jej ramach będzie dystrybuowanych nieodpłatnie 5 produktów: makaron, cukier, olej, mleko oraz konserwy mięsne. Nowy program zakłada że w/w pomoc może trafić tylko i wyłącznie do osób, które będą posiadały skierowanie z właściwego miejscu zamieszkania OPS-u (zalecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej), w związku z tym:

Osoby korzystające do tej chwili z pomocy żywnościowej na podstawie skierowania z jakiekolwiek źródła instytucjonalnego: np. ośrodka pomocy społecznej, kuratora sądowego, urzędu dzielnicy, ośrodka pomocy rodzinie, itp. – muszą donieść skierowanie z właściwego dla swojego miejsca zamieszkania ośrodka pomocy społecznej – wzór skierowania zamieszczamy poniżej. W przypadku braku skierowania z OPS osoby nie będą mogły zostać zakwalifikowane do projektu i nie otrzymają pomocy.

wzór skierowania z OPS –  (plik pdf)

Pozostałe osoby korzystające do tej chwili z pomocy żywnościowej bez skierowania, winny pilnie zgłosić się do naszej siedziby przy ul. Wiślanej 7 w Warszawie-Wesołej, celem zweryfikowania dalszej możliwości uczestnictwa w programie.